Zmäkčovače vody

Máte tvrdú vodu? Táto otázka môže byť položená všetkými možnými výrobcami spotrebičov, ktoré sa zaoberajú akýmkoľvek spracovaním vody. Tvrdosť vody totiž môže značne ovplyvňovať chod ich spotrebičov. Preto do nich väčšinou inštalujú špeciálne vodné filtre, ktoré sa starajú aj o zmäkčovanie vody. 

Čo ale tvrdá voda znamená?

Voda v rôznych regiónoch môže obsahovať mnoho umelo alebo prírodne pridaných látok, ktoré sa následne môžu usadzovať v našich spotrebičoch. Tvrdosť vody sa dá zmerať rôznymi meriacími zariadeniami na tvrdosť vody, ktoré fungujú na základe rôznych chemických reakcií. Proste do seba nasajú všetky iné látky, ktoré voda obsahuje a vďaka tomu zmeria, ako veľmi tvrdú vodu v našej kuchyni máme. Všetko je možné urobiť v priebehu niekoľkých sekúnd priamo pri zdroji našej pitnej vody. Ak máme tvrdú vodu, tak je potrebné rýchlo konať. Zanesené spotrebiče alebo iné prístroje nemusia fungovať správne. Nie je horší nepriateľ umývačky riadu ako vodný kameň. Ten môže upchávať rúrky, ktoré sa môžu pod jeho ťarchou rozpadnúť. Preto je nutné vo výrobkoch, ktoré pracujú s vodou používať zmäkčovače vody. Sú to špeciálne tablety alebo filtre, ktoré odstraňujú väčšinu nadbytočných chemikálií vo vode a tým pádom máme vodu oveľa lepšiu pre používanie. Spoločnosť Brita na domáce použitie vyvinula špeciálne kanvice, ktoré obsahujú tieto filtre a fungujú len na systému prefiltrovaní vody. Nový zmäkčovač vody v kanvici sľubuje až 80-percentné odstránenie vodného kameňa z vody. Táto účinnosť je okamžite poznať na všetkých možných kuchynských spotrebičoch. Kávovary sa nemusí tak často odvápňovať a rýchlovarné kanvice nie je nutné tak často vyvárať.

Ako je to však u ohromných umývacích liniek alebo veľkých spotrebičov, ktoré pracujú s vodou denne?

V Týchto prípadoch väčšinou zasahuje výrobca. Výrobcovia profesionálnych zariadení na umývanie riadu alebo pre inú prácu s vodou, inštalujú do svojich zariadení už preventívne špeciálne filtre, ktoré pomáhajú zmäkčovať vodu. Pri umývaní je možné tiež používať tablety alebo prípravky, ktoré v sebe obsahujú zmäkčovače vody tiež. Všetky tieto výrobky pracujú na totožnom princípe. Na základe chemickej reakcie odstraňujú vodný kameň. Umývačka je tak vždy čistá a znovu použiteľná.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *